Apleona GVA Mülk Yönetim Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi

Navigation
Enerji ve Sürdürülebilirlik Servisleri

Enerji ve Sürdürülebilirlik Servisleri

Sürdürülebilirilik sürekli getiri anlamına da gelmektedir.

Müşterilerimiz açısından kaynak koruması sadece çevrenin korunması değil aynı zamanda getirilerin iyileştirilmesini de beraberinde getirmelidir.

Smart´n Green alanı, yatırımcılar açısından enerji ve sürdürülebilirlik servisi konu alanlarını kapsamaktadır. Bunun için Bilfinger Real Estate müşterilerine farklı araçlar sunmaktadır, bunlar gayrimenkuller için doğrudan artı değer anlamına gelmektedir. Hedeflerinizi gerçekleştiriyoruz.

Sertifika

Bilfinger uzmanlık alanları ile, uluslararası gayrimenkul pazarlarında yaygın olarak kullanılan LEED, BREEAM ve DGNB gib sertifikaları oluşturabilmekte ve bunlar için gerekli başvuruları gerçekleştirebilmektedir. Dikkat edilecek bir nokta: EU-Green Building. Bu, sertifika ile bağlantılı enerji optimizasyonu sayesinde, sertifikayı maliyetlerin azaltılması ile birleştirmek isteyen yatırımcılar için ilgi çekicidir.

Değerlendirme

Sertifikalarla ilgili deneyimimiz ve yatırımcılara uygun mülkler arama sırasında eşlik etmemiz nedeniyle Bilfinger Real Estate kendine ait bir değerlendirme sistemi geliştirdi. Bununla bir gayrimenkulün performansı izlenebilir ve maliyet tasarrufu ile kalıcı getiri optimizasyonu konularında gayrimenkulle ilgili fırsatlar bulunup kullanılabilir.

Enerji servisleri

Bilfinger Real Estate gayrimenkul yöneticileri enerji yönetimindeki tüm konularla ilgili danışmanlık verir, işlemlerin tespit edilmesine yönelik değerlendirmeden ve enerji denetiminden başlayarak, izleme ve maliyeti düşürmek için enerji tedarikinden CO2 nötrlüğünü elde etmek için Carbon-Zero projelerinin gerçekleştirilmesine kadar hizmet sunar.

Kalite, Sağlık ve Güvenlik

Bir gayrimenkulün işletici sorumluluğu, bir TI kontrolü çerçevesinde içme suyu kalitelerinin sağlanmasının, klima sistemlerinin enerji denetiminin yanı sıra kullanılan hizmet sağlayıcıların örneğin: QM denetimimiz üzerinden aktarımı ve kontrolünü de kapsamaktadır. Bunun dışında müşterilerimiz için, işletici sorumluluğunun yanı sıra sağlık ve güvenlik kontrollerini de içeren kişisel konseptler oluşturuyoruz.

İletişim

Berk Aydın

Genel Müdür Yardimcisi
Apleona GVA Real Estate Advisors
Bomonti Business Center Cumhuriyet Mah.
Silahşör Cad. Yeni Yol Sok.No:8 Kat: 21
34380 Bomonti – Sisli / İstanbul, Turkey

Telefon: +90 212 2730075
Telefax: +90 212 2730076