Apleona GVA Mülk Yönetim Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi

Navigation
Büyüme (Expansiyon) Yönetimi

Uluslararası perakendecilerin büyümesine eşlik ediyoruz

Avrupa'nın en cazip pazarına giriş - Nasıl yapacağınız konusunda size destek oluyoruz. Alman perakende piyasası 400 Milyar Euro üzerindeki satış hasılatı ile Avrupa'daki en büyük pazardır ve son yıllarda yurt dışındaki perakende kuruluşları için de gittikçe daha cazip hale gelmiştir. Almanya'nın sağlam ekonomisi ve tüketicilerin sürekli pozitif alışveriş tutumu çok sayıda yabancı satıcıyı büyük ve orta büyüklükteki şehirlere çekmektedir: 2009 yılından bu yana Almanya perakende pazarına 50’den fazla yeni uluslararası marka girdi ve bunlardan büyük çoğunluğu moda markasıydı. Markaların mağazalaşma için yer seçimleri arasında alışveriş merkezleri, %35’lik bir oran ile açık ara önde yer aldılar.

Yurt dışında başarılı bir büyüme stratejisi geliştirebilmek, ilgili perakende sektörü ve yasal çerçeve hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmayı, yatırımcılar ve arsa sahiplerini kapsayan iyi bir networku ve tüm bölgelerdeki gayrimenkul pazarına yönelik genel bir bakış açısına sahip olmayı gerekmektedir. Bu nedenle Alman pazarını büyüme stratejisine dahil etmek isteyen yabancı perakendeciler mutlaka bu tecrübeye sahip bir partner ile işbirliği yaparak pazara giriş maliyetlerini ve risklerini kabul edilebilir bir seviyeye indirmelidir.

Bilfinger Real Estate Avrupa'da çok sayıdaki uluslararası şirketi ile bu ülkelerdeki perakendecilerin Alman pazarına girmesi konusunda onlara destek vermektedir. Burada büyümeye eşlik etme, Alman pazarı için konsept danışmanlığı, standart profilin oluşturulmasını, lokasyon aramalarını ve kira sözleşmelerinin yapılmasından mağaza tadilatına kadar başarılı bir lokasyon planlamasına ve büyümeye imkan veren tüm hizmet modüllerini içermektedir. Harici partnerlerin dahil edilmesiyle ayrıca iş ve vergi kanunu ile ilgili destekler de sağlanmaktadır. Bilfinger Real Estate'in ilgili ülkelerdeki mevcudiyeti doğrudan kişisel iletişim, hızlı bilgi alışverişi ve kısa karar yolları sunmaktadır. Bu şekilde uluslararası perakendeciler Alman pazarına girerken profesyonel pazar oyuncusu olan Bilfinger Real Estate'e güvenebilir.

İletişim

Yigitcan Erkan

Project Development and Leasing
Apleona GVA Real Estate Advisors
Bomonti Business Center Cumhuriyet Mah.
Silahşör Cad. Yeni Yol Sok.No:8 Kat: 21
34380 Bomonti – Sisli / İstanbul, Turkey

Telefon: +90 212 2730075